Artykuły

71 wpisów na stronie
01

Słownik pojęć digital marketingu (cz. 3)

W 3. części naszego słownika (zobacz cz. 1 i 2) wyjaśniamy kolejne hasła związane z digital marketingiem. Nowoczesne rozwiązania techniczne, pojęcia z zakresu SEM i SEO – uporządkowana wiedza, która pomoże sprawnie funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie online. Ciąg dalszy nastąpi 😉 Above the Fold (ATF) – termin pochodzący z (...)

czytaj więcej
02

Google AdSense, czyli jak monetyzować ruch na swojej witrynie

Zarabianie na sprzedaży produktów czy usług jest dość oczywiste, ale można też inaczej zmonetyzować ruch na swoim serwisie. Służy do tego system Google AdSense, który umożliwia właścicielom witryny internetowej zarabianie na reklamach wyświetlanych w formie banerów, wideo lub reklam kontekstowych.

czytaj więcej
03

Słownik pojęć digital marketingu (cz. 2)

W pierwszej części naszego słownika wyjaśnialiśmy m.in. zagadnienia z zakresu modeli rozliczeń działań reklamowych oraz podstawowe wskaźniki digital marketingu. Teraz opisujemy atrybucje, kanały marketingowe oraz pojęcia związane z SEO i procesem zakupowym. Będziemy rozwijać ten słownik. Kolejne hasła pojawią się wkrótce, zachęcamy więc do lektury naszego bloga.

czytaj więcej
04

User experience vs copywriting – jak pisać przyjazne treści

Czytanie tekstów zamieszczonych w sieci ma niewiele wspólnego z czytaniem książek czy ulubionych czasopism. Odbiorcy w fachowych artykułach, które pojawiają się w internecie, szukają przede wszystkim konkretnej wiedzy i jasnych odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W tym przypadku nie ma miejsca na niedopowiedzenia czy niejasności. Ma być krótko, zwięźle (...)

czytaj więcej
05

Historia Zmian na koncie Google Ads – dlaczego warto trzymać rękę na pulsie

Aktywna optymalizacja kampanii oznacza, że istnieje wiele zmiennych, które trzeba monitorować i często dostosowywać. Dzięki historii zmian na koncie Google Ads lepiej zrozumiemy, jakie modyfikacje mogły wywołać zmiany skuteczności prowadzonych kampanii. O tym, co sprawdzać i jak wykorzystać historię zmian w optymalizacji działań pisze nasza specjalista (...)

czytaj więcej
06

Modele atrybucji, czyli jak poszczególne kanały komunikacji z klientem wpłynęły na decyzje o konwersji

Analiza atrybucji konwersji pomoże określić, jakie jest prawdopodobieństwo udziału źródła ruchu w każdorazowym wystąpieniu konwersji. Czyli pomoże podjąć decyzję, które z naszych działań są najbardziej efektywne i jak skutecznie alokować budżety marketingowe. Piszą o tym nasi eksperci – Maciej Kapuściński i Mariusz Sosnowski.

czytaj więcej
07

Audyt kampanii Google Ads

Dobrze przeprowadzony audyt kampanii Google Ads pozwoli ocenić, czy jest ona prawidłowo zoptymalizowana, co warto w niej zmienić i jakie błędy trzeba koniecznie naprawić. O tym, co sprawdzić i jak wciągnąć z tego wnioski, które pomogą Twojej firmie osiągnąć cele biznesowe, warto przeczytać w artykule naszego specjalisty SEM Damiana Ambrochowicza.

czytaj więcej
08

Nowości w Google Search Console

Google Search Console to narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić skuteczność naszej strony w wyszukiwarce Google oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby poprawić jej widoczność i przyciągnąć więcej zainteresowanych użytkowników.

czytaj więcej
09

Brief na stworzenie strony www, czyli jak wizję ubrać w konkrety

Strona internetowa to wizytówka firmy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i dobrze zastanowić się, jakie zadania ma ona spełniać i co chcemy na niej prezentować, zanim zlecimy agencji przygotowanie projektu naszej witryny. O tym, co warto w nim umieścić, pisze nasz Client Service Director Mariusz Sosnowski.

czytaj więcej
1 2 3 6 7 8