news

Jak wykorzystać Facebook Shops?

8 czerwca 2020

Facebook Shops w szybki i bezpłatny sposób umożliwia stworzenie własnego sklepu internetowego, z którego klienci będą mogli korzystać zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Aby sprzedawać produkty, korzystając z tego nowego rozwiązania, niezbędne jest podpięcie katalogu do strony. Dzięki temu można wybrać ze swojej oferty konkretne produkty, które mają być promowane oraz dodatkowo wyeksponować je za pomocą obrazów w tle lub kolorowych motywów graficznych. Facebook umożliwia użytkownikowi znalezienie sklepu na stronie firmowej, profilu na Instagramie, poprzez Stories lub reklamy. Stamtąd można przeglądać całą kolekcję, zapisywać interesujące produkty oraz składać zamówienie, co jest szczególnie istotne. Proces złożenia zamówienia może odbywać się na dwa sposoby: na stronie internetowej firmy lub bez opuszczania aplikacji.

O tym, dlaczego warto zainteresować się tym nowym rozwiązaniem Facebooka, pisze Tomek Kraiński w komentarzu dla serwisu interaktywnie.com.

Przeczytaj artykuł

Zbudujemy społeczność wokół Twojej marki, wykorzystamy rozwijane przez social media możliwości sprzedażowe, promując Twoje produkty z wykorzystaniem angażujących form reklamowych.

Napisz do nas