news

Słowa kluczowe w treści serwisu – jak pisać i czego unikać?

23 sierpnia 2021

Każda witryna wymaga contentu, ale sama treść to za mało. Jak pisać teksty na stronę internetową, aby przyciągnąć użytkowników i zdobyć najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwania? W drodze na sam szczyt pomocna jest optymalizacja treści. Roboty wyszukiwarek biorą pod uwagę wiele czynników, zanim uznają daną witrynę za atrakcyjną, w tym np. aspekty techniczne strony czy linkowanie wewnętrzne, a także odpowiednie słowa kluczowe. To właśnie słowa kluczowe pełnią ogromnie ważną rolę w działaniach SEO, a ich odpowiedni wybór jest nieodzowną częścią procesu pozycjonowania witryny.

Właściwie dobrane słowa kluczowe pomogą nam zbudować architekturę serwisu, m.in. nazwać kategorie, podkategorie, tagi i produkty na stronie oraz użyjemy ich w opisie. Ponieważ są one bezpośrednio pytaniami naszych potencjalnych klientów, to będą gotowymi tematami na blogowe artykuły, do zastosowania jako tytuły, nagłówki czy elementy treści.

Dzięki tworzeniu treści zgodnie z wytycznymi optymalizacyjnymi SEO możliwe jest zwiększenie ruchu na stronie i pozytywny wpływ na pozycjonowanie. O tym, jak zadbać o to, aby umieszczone na stronie teksty były dostosowane do wymogów algorytmu wyszukiwarki, dla serwisu „Nowy Marketing”pisze nasza SEO copywriterka Luiza Pastuszka .

Przeczytaj artykuł

Zadbaj z nami o wysoką pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce!

Napisz do nas