artykuł

Jak organizować biznes online podczas pełnego lockdownu?

9 listopada 2020

Druga fala pandemii, z która mamy do czynienia, w tym przechodzenie pomiędzy różnymi etapami lockdownów –  to może czekać nas w najbliższych miesiącach. Praca zdalna? Praca hybrydowa? Zamknięcie niektórych dziedzin gospodarki? A może narodowa kwarantanna? Wielu przedsiębiorców musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami – dostosowania modelu biznesowego i sposobu funkcjonowania firmy do nowej sytuacji na rynku.

Pandemia koronawirusa zmienia nasze życie. Zmienia też sposób prowadzenie biznesu – zmusza do szybkiej cyfryzacji wszelkiej aktywności, bo przecież do sieci przeniosło się zarówno nasze życie, jak i nasi klienci. A firmy, które umiejętnie wykorzystują możliwości internetu, mają szanse nie tylko na przetrwanie, ale też na rozwój – otwarcie nowych kanałów komunikacji i sprzedaży zwiększających przychody.

Wiemy, jak ważne dla przedsiębiorstw jest skuteczne działanie online, zwłaszcza gdy jest to jedyna albo dominująca forma funkcjonowania biznesu. Dlatego w naszej agencji jesteśmy przygotowani na każdy rozwój wypadków. Przede wszystkim – bez względu na formę – zawsze jesteśmy dostępni dla naszych klientów i partnerów. Przetestowaliśmy to już wiosną, przygotowując całą infrastrukturę do pracy online – niezbędne dostępy, dyski, komunikatory oraz ustalone procedury i scenariusze działań. Prowadzenie kampanii, bieżąca weryfikacja danych, spotkania online: wideokonferencje, raportowanie wyników prac, czaty i ciągła komunikacja z klientem, praca z dokumentami: udostępniane raporty, podpisywane umowy. Wiemy, jak to robić, aby wszystko działało bez zakłóceń i przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa.

Nadchodzący okres będzie strategicznie ważny dla handlu, wszystko wskazuje na to że gorączka przedświątecznych zakupów przeniesie się w znacznym stopniu do internetu. Dlatego jeśli widzisz, że  Twoja konkurencja nie zasypuje gruszek w popiele, zachęcamy do kontaktu z nami – pomożemy  zrealizować cele sprzedażowe zarówno mniejszych, lokalnych firm, jak i dużych przedsiębiorstw w tych niepewnych czasach.

Dowiedz się, jak możemy rozwinąć Twój biznes!

Napisz do nas